• +48 22 511 50 40
  • Czynne: 7:30 - 19:30
  • piątek 7:30 - 16:30

HPV

HPV

Brodawki narządów płciowych pojawiają się jako niewielki guz lub grupa guzów w okolicy narządów płciowych i zwykle są bezbolesne. Są one nabywane poprzez penetrację odbytu i pochwy, poprzez kontakt między skórą a brodawką i drogą seksu oralnego.

NIEBEZPIECZEŃSTWO

Brodawki narządów płciowych są spowodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), wirusa, który jest bardzo łatwo przenoszony. W większości przypadków nie powoduje żadnych objawów ani problemów zdrowotnych u osób nim zarażonych.

OBJAWY

Brodawki narządów płciowych są spowodowane przez mniej poważny typ HPV i zazwyczaj nie są związane z rakiem. Istnieje jednak poważniejszy rodzaj wirusa HPV, który nie powoduje powstawania brodawek ani innych widocznych objawów i może zwiększać ryzyko wystąpienia raka odbytu.

PODEJRZENIE ZAKAŻENIA

Zewnętrzne brodawki mogą być czasami wyraźnie widoczne. Te wewnętrzne muszą być zdiagnozowane przez lekarza za pomocą anoskopii lub cytologii analnej.

LECZENIE

W zależności od tego, jakie są brodawki, ich liczba i lokalizacja, lekarz może zalecić ich usunięcie, stosując leczenie kremem, zamrażając je, a w niektórych przypadkach konieczne jest chirurgiczne usunięcie.

 

BADANIE W KIERUNKU HPV

295 zł

 

Na skróty