• +48 22 511 50 40
  • 7:30 - 19:30

Poradnie specjalistyczne

w Chmielna Express możesz umówić wizytę u lekarzy różnych specjalizacji

Poradnia profilaktyczna PrEP

dr n. med. Iwona Cielniak - specjalista chorób zakaźnych

Iwona Cielniak

Specjalista chorób zakaźnych. Ukończyła I Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Od wielu lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie i Poradni Profilaktyczno - Leczniczej dla pacjentów żyjących z HIV. Członek Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS i European AIDS Clinical Society. Prowadzi wykłady i szkolenia dla lekarzy. Działalność naukowa związana z współzakażeniem HIV, HCV i HBV.

DYŻURY:
poniedziałek, godz. 16.20 – 19:20
wtorek, godz. 16.20 – 19:20

 

dr hab. Ewa B. Siwak - specjalista chorób zakaźnych

Ewa Siwak

Absolwentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, specjalistka chorób zakaźnych, wewnętrznych i epidemiologii. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Klinice Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji w Białymstoku, koncentrując się głównie na chorobach odkleszczowych i odzwierzęcych, następnie w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białymstoku. Prowadziła również konsultacje, diagnostykę i leczenie pacjentów ze schorzeniami jelitowymi w Poradni Chorób Jelit. Swoje zainteresowanie chorobami przewodu pokarmowego pogłębiała w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii CSK MSWiA w Warszawie. Obecnie od kilku lat pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, Poradni Profilaktyczno-Leczniczej zajmującej się pacjentami żyjącymi z HIV oraz profilaktyką zakażeń krwiopochodnych. Prowadzi szkolenia podyplomowe z zakresu chorób zakaźnych ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń retrowirusowych oraz zapaleń wątroby. Jest autorką i współautorką licznych prac naukowych, rozdziałów podręczników, komunikatów zjazdowych konferencji polskich i zagranicznych. Jest aktywnym członkiem organizacji i towarzystw naukowych: PTEiLChZ, PTH, PTN AIDS – Zarząd Główny, EACS, IAS. Główne zainteresowania: zakażenia retrowirusowe, choroby wątroby, infekcyjne i zapalne choroby jelit, choroby odkleszczowe, profilaktyka chorób zakaźnych/ szczepienia dorosłych.

 

DYŻURY:
czwartek, godz. 16.20 – 19:20

lek. Mariusz Sapuła - specjalista chorób zakaźnych

 

Mariusz Sapuła

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie jako lekarz rezydent 5. roku specjalizacji z chorób zakaźnych oraz w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jako młodszy asystent. Świadczy porady z zakresu chorób zakaźnych, w tym m.in. profilaktyka przedekspozycyjna HIV (PrEP), profilaktyka poekspozycyjna HIV (PEP), leczenie kiły, leczenie chorób odkleszczowych, szczepienia profilaktyczne dorosłych.

DYŻURY:
środa, godz. 16.00 – 19:00

 

--> WAŻNY KOMUNIKAT: Nie wykonujemy szczepień przeciwko GRYPIE <--

Specjalista chorób zakaźnych zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką wszelkiego rodzaju chorób wywołanych zakażeniem organizmu drobnoustrojami, takimi jak: wirusy, bakterie oraz grzyby lub chorób będących wynikiem działania toksyn wydzielanych przez te drobnoustroje. Lekarz chorób zakaźnych zajmuje się także chorobami wywoływanymi przez pasożyty. Lekarz tej specjalizacji posiada zarówno wiedzę internistyczną, z zakresu neurologii, dermatologii, wenerologii jak i z dziedziny wakcynologii.

Lekarz chorób zakaźnych zajmuje się również prowadzeniem profilaktyki przedekspozycyjnej (PrEP) oraz poekspozycyjnej (PEP), infekcjami przenoszonymi drogą płciową (m.in. KIŁA, RZEŻĄCZKA, CHLAMYDIOZA) oraz interpretacją badań serologicznych i molekularnych w chorobach zakaźnych. 

Do lekarza tej specjalizacji powinny się zgłosić osoby z podejrzeniem chorób takich jak:

 

 

Chmielna Express prowadzi profesjonalną poradnię PrEP. Zgłaszając się do lekarza chorób zakaźnych można uzyskać przedekspozycyjną profilaktykę zakażenia HIV. Jest to nowa, przełomowa, uznana w wielu krajach metoda zapobiegania zakażeniu HIV, polegająca na przyjmowaniu leków antyretrowirusowych, które w znaczący sposób ograniczają ryzyko zakażenia.

W naszej poradni pracujemy zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS (PTN AIDS) oraz European AIDS Clinical Society (EACS).

W Chmielna Express umówisz wizytę lekarską, wykonasz wszelkie niezbędne badania, a leki kupisz w pobliskiej aptece.

Szczegóły w zakładce PrEP. 

 

CENNIK

   
 KONSULTACJA LEKARSKA -  PrEP     200 ZŁ  (wizyta pierwszorazowa)
     180 ZŁ  (kolejna wizyta)

 

PAKIET BADAŃ PrEP I 

   
(dla osób rozpoczynających PrEP)
 KREATYNINA    
 BADANIE OGÓLNE MOCZU    (z porannego pobrania)
 MORFOLOGIA    (na czczo)
 HIV    (imienny, ważny 7 dni)
 HCV    (imienny, ważny 7 dni)
 KIŁA (badanie przesiewowe)      
 HBV (HBs antygen)    
 HBV p/ciała (anty-HBs)    
  189 ZŁ  

 

PAKIET BADAŃ PrEP II 

   
(dla osób kontynuujących PrEP)
 KREATYNINA    
 BADANIE OGÓLNE MOCZU    (z porannego pobrania)
 HIV    (imienny, ważny 7 dni)
 HCV    
 KIŁA (badanie przesiewowe)      
  130 ZŁ  

 

PAKIET BADAŃ PrEP III 

   
(dla osób kontynuujących PrEP)
 KREATYNINA    
 BADANIE OGÓLNE MOCZU    (z porannego pobrania)
 HIV    (imienny, ważny 7 dni)
 HCV   
 KIŁA (badanie potwierdzające)  
  239 ZŁ