• +48 22 511 50 40
  • :30 - 19:30

SARS-CoV-2

Sprawdź jakie badania, związane z koronawirusem, możesz u nas wykonać.

Badanie SARS-CoV-2 met. PCR dla podróżujących - 345zł

Badanie genetyczne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykonywane z zastosowaniem metody real time RT- PCR. Teraz w nowej, niższej CENIE - 345 zł!

Badanie przeznaczone jest dla osób podróżujących do krajów, które wymagają okazania AKTUALNYCH wyników badań w kierunku SARS-CoV-2, jednoznacznie stwierdzających BRAK zakażenia. Istnieje możliwość uzyskania wyniku w języku angielskim wraz z zaświadczeniem lekarskim.

Osoby zainteresowane wykonaniem badania uprzejmie prosimy o KONTAKT TELEFONICZNY - 22 511 50 40.
Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji odnośnie procedury wykonania badania, a także miejsca wykonania badania.

CENNIK:
Badanie SARS-CoV-2 met. RT PCR - 345 zł
Badanie 
SARS-CoV-2 met. RT PCR w jęz. ang. - 385 zł
Badanie SARS-CoV-2 met. RT PCR w jęz. ang. + zaświadczenie lekarskie - 415 zł

W celu uzyskania zlecenia na badanie prosimy o przesłanie poniższych danych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

a.) numer PESEL
b.) data urodzenia
c.) dokładny adres zamieszkania (wraz z kodem pocztowym)
d.) nr telefonu kontaktowego
e.) numer dokumentu, z którym zamierzamy przekraczać granicę (+ kraj wystawienia dokumentu)
f.) miejsce urodzenia
g.) potwierdzenie wykonania przelewu (NR KONTA: 52 1240 6175 1111 0010 7527 5391)

W przypadku, gdy klient życzy sobie wystawienie faktury prosimy o przesłanie numeru NIP i danych do faktury.

UWAGA: Po otrzymaniu skierowania na badanie nie ma możliwości rezygnacji z badania i zwrotu kosztów!

Charakterystyka badania

Materiałem wyjściowym do badania jest wymaz z gardła lub nosogardzieli, z którego izolowany jest materiał genetyczny wirusa (RNA SARS-CoV-2).

Zgodnie w referencjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Państwowego Zakładu Higieny PZH w badaniu, z zależności od zastosowanego testu, identyfikowane są 2 lub 3 geny spośród genów wspólnych dla podrodzaju Sarbecovirus (gen E) oraz charakterystycznych wyłącznie dla SARS-CoV-2 (N, RdRp lub ORF1ab).

W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenia badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Największą czułość badania w kierunku SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR uzyskuje się dzień po wystąpieniu objawów klinicznych lub 7-9 dni od potencjalnego zakażenia. Materiał do badania SARS CoV-2 pobierany jest w dróg oddechowych pacjenta.

Jak należy przygotować się do badania?

  • Wymaz powinien być pobrany rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie około 3 godzin od ostatniego posiłku.
  • Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia.
  • Wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej 2 godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli).
  • Przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.
  • Przed pobraniem należy wyjąć ruchome protezy zębowe.
  • Na badanie należy przyjść we własnej maseczce i pozostać w niej przez cały czas pobytu w placówce.

Kiedy można wykonać badanie?

Badanie można wykonać przez 7 dni w tygodniu, w wyznaczonym PUNKCIE POBRAŃ (szczegółowych informacji udziela rejestratorka medyczna, pod nr. telefonu 22 511 50 40)

Po jakim czasie uzyskuje się WYNIK?

Wynik będzie dostępny w ciągu 24-36 godzin. Wynik będzie można pobrać (w formacie PDF) na portalu pacjenta: WYNIKI ONLINE