• +48 22 511 50 40
  • :30 - 19:30
  • piątek: 7:30 - 16:30

cytologia LBC BD

Połączony test cytologii cienkowarstwowej oraz oznaczenie wirusa HPV jest obecnie najskuteczniejszą znaną metodą profilaktyki raka szyjki macicy u kobiet. 

Test BD Onclarity® wykrywa 14 karcynogennych typów wirusa HPV, z czego 6 najistotniejszych klinicznie oznaczanych jest indywidualnie. Jest to jedyna tego typu metoda zwalidowana klinicznie i zalecana przez amerykańską agencję FDA (Food and Drug Administration). Metoda opracowana przez BD pozwala na prawie całkowite wyeliminowanie wyników fałszywie pozytywnych i fałszywie negatywnych. 
W obrazie cytologii płynnej (LBC) diagnosta może z kolei precyzyjnie określić stadium rozwoju ewentualnych zmian komórkowych prowadzących do rozwoju raka w tym stanów przednowotworowych.

  Cytologia konwencjonalna Cytologia LBC - BD
Czystość preparatu Wysoki odsetek preparatów nienadających się do oceny, nieczytelnych przez komórki zapalne, podsuszonych lub ubogokomórkowych W cytologii BD Surepath materiał do diagnozy jest uprzednio oczyszczany z czynników utrudniających diagnozę, praktycznie każde szkiełko nadaje się do oceny, nawet w przypadku krwawienia lub stanów zapalnych
Ilość uzyskanych komórek Zaledwie kilka procent przenoszonych jest na szkiełko 100% pobranego materiału trafia do laboratorium
Wykrywalność nieprawidłowych komórek Adekwatna do metody Nawet dwukrotnie większa wykrywalność nieprawidłowych komórek szyjki macicy w stosunku do metody klasycznej (zwłaszcza dysplazji wysokiego stopnia)
Możliwość wykonania pogłębionej diagnostyki Brak Z tego samego materiału można wykonać kolejne preparaty, bądź wykonać badanie oznaczające wirusa HPV. 
Innnowacyjność Wykonywana jest od lat 20tych XX wieku. W USA, w Wielkiej Brytanii czy Europie Zachodniej cytologia LBC wypiera obecnie cytologię klasyczną również w badaniach przesiewowych.

 
Warto pamiętać, iż wcześnie wykryty rak szyjki macicy, powodowany przez wirusa HPV, jest jednym z nowotworów, przeciwko którym obecna medycyna posiada skuteczne narzędzia walki i może być on całkowicie wyleczalny. Jedynym warunkiem jest właściwa, wczesna diagnoza. Najlepszą rekomendacją co-testingu cytologii LBC + oznaczenia wirusa HPV jest fakt, iż w krajach, w których jest on rozpowszechniony umieralność pacjentek radykalnie spada. 

CENA - 320 zł

Użytkownicy

Na skróty